Zasady zaliczania zajęć pomocniczych w roku 2022

Punkty na zaliczenie przedmiotu można zdobywać z następujących części:

  • Część ćwiczeniowa:
    • Listy - punkty zdobywa się za deklaracje (liczba punktów podana przy zadaniu), a także za prezentację zadania (maksymalnie liczba punktów podana przy zadaniu w zależności od jakości prezentacji). Uwaga: prowadzący ma prawo wpisać ujemne punkty osobom, które nie potrafią zrobić zadania nawet z jego (drobną) pomocą.
    • Kartkówki (kartkówki mogą być zapowiedziane lub niezapowiedziane).
  • Część SQL. Planujemy 2 niepunktowane pracownie, których celem będzie pomoc studentom w opanowaniu materiału, a także 3 pracownie w formie sprawdzianu. W czasie pracowni-sprawdzianu będziecie pracować na komputerze w pracowni, dostęp do internetu będzie zablokowany. Będzie dostępna lokalnie dokumentacja systemu PostgreSQL.
  • Projekt programistyczny. Projekt programistyczny będzie oceniany w trakcie rozmowy z prowadzącym ćwiczenia – ocena w skali 0-100 pkt. obejmująca ocenę poprawności działania programu, jego omówienia oraz jakość dokumentacji (model konceptualny, model fizyczny oraz komentarze dotyczące sposobu implementacji). Szczegóły zostaną opisane w specyfikacji projektu.

Ocena

Warunkiem zaliczenia będzie zdobycie co najmniej połowy maksymalnej liczby punktów za część ćwiczeniową, a także za część SQL. Osoby, które spełnią ten warunek, otrzymają najwyższą ocenę nie przekraczającą liczby (40 × Wcw + 40 × WSQL + 20 × Wprojekt)/16, gdzie Wcw, WSQL, Wprojekt oznaczają procentowe wyniki za poszczególne części.

Egzamin

Egzamin planujemy w formie stacjonarnej, jednoczęściowy, w trakcie sesji.

Last modified: Tuesday, 4 April 2023, 5:42 PM