Organizacja zajęć
- Na ćwiczeniach obowiązuje system deklaracji. Deklaracje należy składać w postaci papierowej, chyba że Prowadzący ćwiczenia ustali inaczej. Nieoddanie deklaracji oznacza to samo, co oddanie deklaracji, na której nie zadeklarowane jest żadne zadanie. W czasie ćwiczeń prowadzący wybiera zadania z list, które zostaną pokazane. Do każdego zadania prowadzący wybiera, spośród osób, które dane zadanie zadeklarowały, osobę prezentującą. Wybrana osoba zobowiązana jest przedstawić rozwiązanie zadania. W czasie przedstawienia można posiłkować się własnymi notatkami. Przepisanie rozwiązania z notatek nie jest uznawane za posiłkowanie się nimi. Jeśli rozwiązanie było poprawne, zwięzłe i czytelne, prowadzący może przyznać za prezentację od 0 do 1 dodatkowego punktu. W przypadku rozwiązania z usterkami, Prowadzący może przyznać karę od −2 do 0 punktów. W przypadku rozwiązania całkowicie błędnego lub braku rozwiązania, prezentujący traci wszystkie zadeklarowane punkty oraz otrzymuje karę w zakresie
- W przypadku uzasadnionej nieobecności (zwolnienie lekarskie, ważne sprawy rodzinne) Uczestnik ma prawo do oddania Prowadzącemu deklaracji. Prowadzący może proprosić Uczestnika o zaprezentowanie wybranych spośród zadeklarowanych zadań. Zostaną one ocenione podobnie jak w trakcie ćwiczeń, jednak bez punktów dodatkowych.
- W trakcie semestru każdy uczestnik zostanie dwa razy wyznaczony (po ćwiczeniach) do napisania jednego z zadań z listy pisemnie. Będzie to jedno z zadań zrobione na ćwiczeniach lub zadeklarowane przez wyznaczonego uczestnika. Zadanie to należy oddać w ciągu tygodnia od wyznaczenia.
Oceniana będzie nie tylko poprawność, ale też sposób zapisu (styl, klarowność itp.). - Ocena z ćwiczeń wyliczana będzie na podstawie średniej ważonej z punktów z deklaracji (waga 80%) oraz z zadań domowych (po 10%).
Skala:
0≤p<40%: 2,0
40≤p<55%: 3,0
55≤p<65%: 3,5
65≤p<75%: 4,0
75≤p<85%: 4,5
85≤p 5,0
Skala może ulec zmianie na korzyść Uczestników. - Przedmiot kończy się dwuczęściowym egzaminem pisemnym. Pierwsza, prostsza część będzie zawierać pytania o definicje, sformułowania twierdzeń i proste zadania rachunkowe; w celu uzyskania oceny pozytywnej konieczne jest zaliczenie tej części egzaminu; maksymalną oceną, którą można dostać pisząc jedynie pierwszą część egzaminu, jest 4,0. Druga część będzie mieć jedynie zadania teoretyczne i uzyskane na niej punkty będą odpowiednio zwiększać ocenę końcową.
Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 27 lutego 2023, 10:45