Podsumowanie i ocena zajęć

Podsumowanie i ocena zajęć

Napisane przez: Krystian Bacławski ()
Liczba odpowiedzi: 0

TL;DR Prosiłbym Was o wypełnienie oceny zajęć. Jest to szczególnie istotne z racji tego, że przedmiot przeszedł rewolucję porównując go do poprzedniej edycji, co można było zauważyć czytając pytania egzaminacyjne z poprzedniego roku.

Wykład po raz pierwszy prowadziłem według nowych slajdów. Osobiście jestem z nich zadowolony choć są w nich miejsca słabsze (ok. 10-20%) i elementy, których zwyczajnie brakuje. Myślę, że taka forma wykładu nie ulegnie już dużym zmianom w kolejnych latach.

Co do list ćwiczeniowych. Wszystkie zadania programistyczne i projekty były napisane od zera w tym roku. Ponad połowa zadań przy tablicy również. Więc i tu zmiany były ogromne, a nakład pracy bardzo duży. Koło 15% zadań (średnio jedno na listę) będzie wymagało restrukturyzacji, gdyż nie spełniły celu dydaktycznego. Nie jestem też do końca zadowolony z tego, że zadania związane ze współbieżnością pojawiły się pod sam koniec – nie dając nam więcej czasu na oswojenie się z budowaniem środków synchronizacji.

Co do projektów. Po pierwsze wiem, że powinny być przesunięte jakieś 2-3 tygodnie wcześniej. Projekt shell był nowością, która pojawiła się na SO po raz pierwszy. Dzięki Waszej czujności udało się znaleźć w mojej implementacji wzorcowej sporo usterek – za co dziękuję. Projekt malloc pojawiał się w poprzednich edycjach przedmiotu, ale w zupełnie innej formie. Implementacja wzorcowa projektów pochłonęła sporo czasu, ale dała mi lepsze zrozumienie, gdzie mogą wystąpić trudności. Jest dla mnie w miarę jasne, że gdybym nie dostarczył szkieletu do projektu shell, to zadanie byłoby praktycznie nie do zrobienia (a tak chciałem zrobić na początku). To co będzie wymagało pracy w przyszłej edycji SO, to lepsze kryteria oceny projektów oraz automatyczne testy jawne i niejawne dla projektu shell. Nie da się ukryć, że to również powinno skutkować szybszym pojawieniem się wyników.

Biorąc pod uwagę ryzyko związane ze głęboko idącymi zmianami oraz ograniczenia czasowe wydaje mi się, że udało mi się osiągnąć większość celów jakie sobie postawiłem. Oczywiście jestem otwarty na uwagi od Was i liczę na to, że spędzicie dłuższą chwilkę czasu w Systemie Oceny Zajęć. Być może natrafię tam na kilka cennych uwag i ktoś z Was będzie miał realny wpływ na to jak SO będą wyglądały w następnych latach.