Advanced Distributed Algorithms
- Nauczyciel: Krzysztof Nowicki
- Nauczyciel: Piotr Wnuk-Lipiński
Wykład jest intensywnym wprowadzeniem do budowy i zasad działania komputerów z punktu widzenia programisty. Po zaliczeniu przedmiotu studenci powinni rozumieć jaki wpływ ma architektura komputera na wydajność aplikacji, które przyjdzie im implementować w praktyce zawodowej.
- Nauczyciel: Krystian Bacławski
- Nauczyciel: Emanuel Kieroński
- Nauczyciel: Artur Kraska
- Nauczyciel: Piotr Polesiuk
Celem wykładu jest omówienie zasad konstrukcji relacyjnych baz danych oraz opanowanie przez słuchaczy umiejętności profesjonalnej obsługi systemu baz danych od strony użytkownika.
- Nauczyciel: Bartosz Bednarczyk
- Nauczyciel: Małgorzata Biernacka
- Nauczyciel: Robert Ferens
- Nauczyciel: Jan Otop
- Nauczyciel: Piotr Wieczorek
C++ to obiektowo zorientowany język programowania. Został zaprojektowany przez Bjarne'a Stroustrupa z myślą o programowaniu systemowym oraz do zaawansowanych obliczeń inżynierskich. Świadome używanie C++ do rozwiązywania problemów algorytmicznych daje dużo satysfakcji doświadczonym programistom, zwłaszcza dlatego, że generowany przez kompilator kod jest bardzo efektywny.
Celem kursu jest zapoznanie studentów z bogatą składnią języka C++, różnorodnymi technikami stosowanymi w programowaniu w C++ oraz z obszernymi fragmentami biblioteki STL.
- Nauczyciel: Robert Ferens
- Nauczyciel: Marek Piotrów
- Nauczyciel: Paweł Rzechonek
- Nauczyciel: Paweł Wieczorek
- Nauczyciel: Michał Zapotoczny
- Nauczyciel: Piotr Wieczorek
- Nauczyciel: Jerzy Marcinkowski
- Nauczyciel: Jan Otop
You can enter a room once, yet leave it twice. — Peter Landin
- Nauczyciel: Dariusz Biernacki
Celem kursu jest rozwinięcie u uczestników praktycznych umiejętności zarządzania systemem Linux na komputerze osobistym lub serwerze. Opis przedmiotu.
- Nauczyciel: Tomasz Wierzbicki
- Nauczyciel: Jakub Kowalski
Krótki, półsemestralny (27 lutego – 10 kwietnia 2019) kurs programowania w języku Prolog. Zakres materiału jest zbliżony do pierwszej części wykładu z Metod Programowania sprzed Wielkiej Zmiany w 2018 roku. Studenci, którzy zaliczyli stare MP nie powinni go zatem wybierać.
- Nauczyciel: Tomasz Wierzbicki
Kurs modelowania 3d w programie SketchUp i wizualizacji za pomocą pluginu brighter3d. Z elementami pisania pluginów w języku ruby.
- Nauczyciel: Łukasz Piwowar
Wykład jest wprowadzeniem do projektowania układów cyfrowych. Celem wykładu jest nauczenie zasad rządzących funkcjonowaniem elektroniki cyfrowej oraz typowych rozwiązań stosowanych przy projektowaniu układów. Wiedza zdobyta na wykładzie pomoże w zrozumieniu zasady działania mikroprocesorów i mikrokontrolerów oraz zasad rządzących programowalnymi układami logicznymi FPGA.
- Nauczyciel: Marek Materzok
- Nauczyciel: Dariusz Biernacki
- Nauczyciel: Marek Materzok
- Nauczyciel: Maciej Piróg
- Nauczyciel: Piotr Polesiuk
- Nauczyciel: Filip Sieczkowski
- Nauczyciel: Michał Gańczorz
- Nauczyciel: Łukasz Piwowar
- Nauczyciel: Piotr Witkowski
Celem wykładu jest przystępne przedstawienie pewnych algorytmów symbolicznych stosowanych w takich systemach algebry komputerowej jak Maple czy Mathematica. Swoją uwagę skupimy głównie na metodach związanych z tzw. sumowaniem symbolicznym i symbolicznym dowodzeniem tożsamości. Przekazana wiedza może być szczególnie przydatna osobom interesującym się m.in. algorytmiką, matematyką dyskretną czy kombinatoryką. Wszystko zacznie się od krótkiego kursu Maple'a, który będzie podstawowym narzędziem tego wykładu.
Szczegóły: patrz dokładniejszy opis przedmiotu.
- Nauczyciel: Paweł Woźny
- Nauczyciel: Bartłomiej Dudek
- Nauczyciel: Paweł Gawrychowski
Seminarium: Sieci Neuronowe i Statystyka 2019
- Nauczyciel: Jan Chorowski
Ten kurs służy tylko do zgłaszania rozwiązań zadań programistycznych w grupach TWI. Wykładowca publikuje stronę przedmiotu poza Systemem komunikacji na odległość ze studentami IIUWr.
- Nauczyciel: Tomasz Wierzbicki
Na wykładzie omawiane będą zagadnienia dotyczące organizacji jąder systemów operacyjnych z rodziny BSD (FreeBSD, NetBSD, DragonFlyBSD). Pojawią się referencje do jądra GNU/Linux, systemu czasu rzeczywistego FreeRTOS, mikrojąder z rodziny L4 i rozproszonych systemów operacyjnych (Plan9).
- Nauczyciel: Krystian Bacławski
- Nauczyciel: Piotr Polesiuk
- Nauczyciel: Piotr Witkowski
- Nauczyciel: Jan Chorowski
- Nauczyciel: Rafał Nowak
- Nauczyciel: Paweł Rychlikowski
Kurs (K1) o tworzeniu programów prowadzących rozmowę (w trybie tekstowym, przynajmniej na początku).
- Nauczyciel: Paweł Rychlikowski