Advanced Distributed Algorithms, 2021

Algorithms with incomplete information

Wykład oferuje intensywne wprowadzenie do budowy i zasad działania komputerów z punktu widzenia programisty. Po zaliczeniu przedmiotu studenci powinni rozumieć jaki wpływ ma architektura komputera na wydajność aplikacji, które przyjdzie im implementować w praktyce zawodowej.

Celem wykładu jest omówienie zasad konstrukcji relacyjnych baz danych oraz opanowanie przez słuchaczy umiejętności profesjonalnej obsługi systemu baz danych od strony użytkownika.

[https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/courses/neural-networks-and-deep-learning-202021-letni](https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/courses/neural-networks-and-deep-learning-202021-letni)

C++ to obiektowo zorientowany język programowania. Został on zaprojektowany przez Bjerna Stroustrupa z myślą o programowaniu systemowym oraz do zaawansowanych obliczeń inżynierskich. Świadome używanie C++ do rozwiązywania problemów algorytmicznych daje dużo satysfakcji doświadczonym programistom, zwłaszcza dlatego, że generowany przez kompilator kod jest bardzo efektywny.

Celem kursu jest zapoznanie studentów z bogatą składnią języka C++, różnorodnymi technikami stosowanymi w programowaniu w C++ oraz z wybranymi fragmentami biblioteki STL.

Intensywne wprowadzenie do języka C dla studentów znających podstawy programowania.

Wykład przeznaczony jest dla słuchaczy zainteresowanych poznaniem technologii wytwarzania oprogramowania na platformie Windows. Wykład obejmuje następujące obszary:

  • Język C#
  • Biblioteka standardowa platformy .NET
  • Programowanie Win32/COM

Materiał wspomagający został zebrany i przygotowany w formie podręcznika, który jest na bieżąco aktualizowany i rozwijany.

Wykład skierowany jest do przyszłych architektów i projektantów systemów informatycznych oraz do wszystkich programistów zainteresowanych udoskonaleniem swojego warsztatu. Celem wykładu jest zapoznanie studentów z kanonem współczesnych narzędzi w zakresie projektowania obiektowego oprogramowania.

Materiał wykładu obejmuje:

  • język UML w zakresie wymaganym przez projekty analityczne i techniczne
  • przegląd katalogu refaktoryzacji
  • przegląd katalogu wzorców projektowych (GoF) (m.in. Observer, Builder, Bridge, State, Strategy, Facade, Adapter, Mediator, itd.)
  • przegląd katalogu wzorców aplikacyjnych (m.in. Event Aggregator, Model-View-Controller, Model-View-Presenter, Object-Relational Mapping, Dependency Injection, Mock Object)
  • przegląd katalogu wzorców architektonicznych (m.in. Single Sign-on, SOA, Enterprise Service Bus, Command-Query Responsibility Separation)

https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/courses/sztuczna-inteligencja-202021-letni